Nha Trang aneb Karlovy Vary po Vietnamsku

Nápisy v azbuce, běloch kam se podíváš a přepálené ceny. Asi tak by se dal Nha Trang shrnout jednou větou. Přesto, nebo právě proto sem spoustu lidí jezdí. Nutno říct, že většina z nich jsou Rusové. Vysoká míra turismu není něco, co by se nám úplně líbilo a něco, kvůli čemu jsme přijeli do Vietnamu, ale nese to s sebou i jisté výhody.

Krom toho, že se na nás místní pokoušejí mluvit rusky taky spoustu z nich umí anglicky. S tím jsme se nesetkali od té doby, co jsme opustili Saigon a troufl bych si říct, že tady se člověk anglicky domluví ještě o chlup lépe. Velkou zásluhu na tom mají právě Rusové, kteří sem nejenom jezdí na dovolenou, ale ve spoustě hotelů a restaurací také pracují. A nejspíš taky vlastní přinejmenším půlku města.

No řekněte sami, poznali byste, že tohle není v Evropě?
No řekněte sami, poznali byste, že tohle není v Evropě?

Vymýšleli jsme, co ve městě dělat, kromě válení se na pláži a napadl nás Water Park Vinpearlland. Podle Tripadvisoru by to měla být 3. nejlepší věc v Nha Trangu, tak jsme se to rozhodli zkusit. Když jsme ale zjistili, že vstupní je v přepočtu asi 600Kč, usoudili jsme, že je to mimo náš buget.

Vrátili jsme se tedy k původnímu plánu a to válení se na pláži. Zpočátku se to zdálo jako nuda. Následovalo však vystoupení místní prodavačky jídla a policie, která se jí v tom snažila zabránit. Když jsme dokoukali zápas, ve kterém místní prodavačka jednou remizovala a jednou vyhrála na plné čáře, skočili jsme konečně do vody. Ona taková koupačka v moři začátkem ledna vůbec není špatná věc. Když si člověk odmyslí všechny ty turisty okolo, tak ona ta pláž tu je celkem pěkná.

Trochu jako v Chorvatsku, ale na Leden dobrý!
Trochu jako v Chorvatsku, ale na Leden dobrý!

Večer jsme se rozhodli na plno využít výhod žhavé turistické destinace. Zatím jsme přežívali výhradně na místní vietnamské kuchyni a městečko, kde běloši pomalu převládají nad domorodými Asiaty byla skvělá šance ke změně. Volba padla na italskou kuchyni a náš první týden ve Vietnamu jsme tudíž zakončili pizzou.

U večeře jsme také zjistili, jak jsme strašně prohloupili. Konečně jsme totiž objevili super článek od Čecha žijícího ve Vietnamu, který má z Nha Trangu dokonce přítelkyni, takže v článku popisuje věci, na které běžný turista sám nepřijde. V článku najdete tipy na restaurace, kavárny ale taky třeba na minipivovar, kde prý můžete strávit celý den a utratíte za to jen 40Kč. My už jsme další celý den bohužel neměli, takže nás tenhle super zážitek minul.

One thought on “Nha Trang aneb Karlovy Vary po Vietnamsku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..